Bezsenność? Orbita Mikrokosmosu!

By | 17/09/2015

Jeśli zdarza ci się obudzić się w środku nocy, a natłok bezładnych myśli nie pozwala zasnąć, zamiast przewracać się z boku na bok zatrudnij umysł do śledzenia traktu Orbity. OM wspiera i wzmacnia przepływ energii w ciele, dostarczając równomiernie sił  organom wewnętrznym i producentom hormonów, gruczołom. Uwalnia blokady i tonizuje napięcia, a także poprawia zdolność koncentracji.

„Orbita Mikrokosmosu” wymaga jedynie skupienia uwagi, choć oczywiście odpowiednia pozycja ciała wzmaga jej skuteczność.  Ćwiczenie polega na prowadzeniu uwagi po dwóch najważniejszych meridianach naszego ciała: po Kanale Tylnym (Zarządzającym) i Kanale Przednim (Funkcjonalnym).  Jeśli odczuwasz napięcie i rozkojarzenie,  kilka minut ćwiczenia przyniesie uspokojenie, a wraz z nim zjawi się regenerujący sen.

sen

Warto zaznaczyć, że Orbita Mikrokosmosu to podstawa do kolejnych, bardziej zaawansowanych praktyk, a jej regularne ćwiczenie jest niezbędne, jeśli chcemy zwiększać poziom naszej witalności. Przy tym jest to ćwiczenie tak subtelne, że można je wykonywać nawet w depresji, w sytuacji „leżenia z twarzą do ściany”. Praktyki można nauczyć się nawet z książek, ale lepiej skorzystać z doświadczonych instruktorów, np. na seminarium podstawowym UHT.