Potencjał seksualny – źródło mocy i radości

By | 03/05/2016

Wydaje się, że seksualności nie trzeba się uczyć, natura podpowiada, a instynkt prowadzi. Niestety, normy społeczne wprowadzają wiele ograniczeń dotyczących tej sfery, co sprawia, że nie czerpiemy z niej tyle radości i satysfakcji, ile jest możliwe.

Gdy poziom libido wraz z wiekiem spada, najczęstsze stają się dwie strategie: poszukiwanie młodszych partnerów lub pogodzenie się z tym, że seks zajmuje w naszym życiu coraz mniej miejsca, a w końcu zanika. Pierwsza metoda nie wspiera stałych, długotrwałych związków dających poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji. Druga metoda przynosi szybsze zamieranie aktywności, przyspiesza starzenie, a nawet naraża nas na choroby. Jest też trzecia droga, która umożliwia satysfakcjonujące i ekscytujące życie erotyczne do późnej starości z tym samym partnerem. To tao seksu – uzdrawiająca miłość.

Taoiści uważają seksualność za wielką siłę. Opracowali wiele różnych metod jej rozwijania i wykorzystywania. Określane są mianem kultywacji energii seksualnej.

Kultywacja energii seksualnej jest sztuką, która wykorzystuje siły natury. Można ja porównać do budowy tamy na rzece. Zapora zatrzymuje wodę, by zwiększyć jej siłę i kieruje wypływ w pożądanym kierunku  po to, by zmienić go np. na prąd elektryczny. Ponieważ ingerujemy w zwyczajny bieg natury, powinniśmy wiedzieć, jak zrobić to w sposób właściwy i bezpieczny.

Energia seksualna, jako gęsta i ciężka, ma tendencje do wydostawania się przez narządy płciowe w formie ejakulacji oraz menstruacji. Te procesy są ściśle związane z prokreacją. W spermie i jajeczkach zawiera się wszystko to, co najcenniejsze w naszym organizmie: życiodajny potencjał DNA. Zamiast  bezpowrotnie go tracić, możemy wykorzystać jego moc, kierując siłę orgazmu w górę ciała. To odżywi organy wewnętrzne, mózg oraz zapewni niezwykłe doznania. W wyniku tych praktyk min. mężczyźni zachowują większą  sprawność seksualną, zaś kobiety uzyskują znaczące skrócenie krwawienia oraz złagodzenie PMS. Para uprawiająca tao seksu ma okazję pogłębić nie tylko odczucia fizyczne, ale też wzmocnić więź, jak nigdy dotąd.

Ćwiczyć możemy, a na początku nawet powinniśmy, w pojedynkę, aby móc zapanować nad swoją energią, gdyż podczas miłosnych uniesień z partnerem/ką trudno jest pamiętać i realizować zalecenia tao seksu.

Dzięki uczestnictwu w Seminarium Tao seksu nauczymy się:

  • Jak przy pomocy automasażu wesprzeć regulację gospodarki hormonalnej

  • Jak zapanować nad energią seksualną i w jaki sposób się nią posługiwać

  • Jak przekształcać energię seksu w inne formy energii chi,

  • Jak transportować ją po ciele

  • Jak pogłębiać i intensyfikować rozkosz

  • Jak zwiększać potencjał seksualny

Najbliższy termin, gdzie  i kiedy.